Něco málo o mně


Kdo jsem? Co dělám a proč?

Mé jméno je Petr Bernát, pocházím z Třince – průmyslového města v Moravskoslezském kraji. Řadu let jsem žil v Brně, kde jsem vystudoval VŠ. Od roku 2022 jsem ale změnil místo působení a vrátil se zpět do rodného města, kde nyní žiji, než mě vítr zase zavane dále.

O grafický design jsem se začal zajímat během studií na vysoké škole. Postupně jsem vyzkoušel různé obory grafického designu, od tvoření log a logotypů, přes webdesign, až po produktové obaly. Nakonec jsem se rozhodl zaměřit primárně na printdesign a DTP a v  tomto směru se neustále zdokonalovat.

Na volné noze jsem od roku 2014, kdy jsem se rozhodl pomáhat s projekty více individuálně a neanonymně, čehož jsem nemohl v reklamní agentuře dosáhnout, kde jsem předtím pracoval na HPP.

Mám za sebou celou řadu publikací velkého rozsahu (knihy, katalogy, brožury, časopisy…) a množství zkušeností s jejich návrhem a zpracováním. Realizoval jsem již více jak 100 knih, katalogů, brožur a časopisů a také mnoho drobných tiskovin.

Kromě zpracovávání tiskovin, se podílím také na organizaci akcí MajDay, Vrchařské koruně Třinecka, TODAM a řadě dalších, menších, projektů.